Plungės iniciatyvinė grupė

Beveik prieš ketverius metus su draugais ir kolegomis įkūriau nevyriausybinę organizaciją – Plungės iniciatyvinę grupę. Su ja įvykdyme ne vieną ir ne du projektus, keičiančius ne tik Plungę, bet ir jos gyventojų įpročius.

Mūsų pirmasis ir populiariausias projektas – festivalis „Mindėėė“, šiais metais skaičiuosiantis jau penktus metus. Didžiulis ačiū visiems atvykstantiems – jūs įrodote, kad Plungės jaunimas iš tikrųjų yra sprendimas, o ne problema. Dėkojame rėmėjams, savanoriams, organizatoriams, partneriams, nes tik dėl jūsų pagalbos festivalis lyginimas su Plungės miesto švente ir kiekvienais metais tik stiprėja.

Didžiuojuosi, kad prisidėjau prie tokių projektų kaip Plungės jūros pakrantės, Oginskių parke esančio žirgyno sutvarkymas, Plungės baseino statybos! 

Kiek daug laiko praleista prie kiekvieno iš infrastruktūros projektų – seniūnijų tvarkymo, pastatų statymo ir renovavimo, kelių tiesimo. 

Plungės rajono savivaldybės taryba

Šie rinkimai man bus jau antri. Pirmieji ketveri metai politikoje buvo intensyvūs – reikėjo ne tik daug perskaityti ir sužinoti apie politikos veikimo principus, bet ir daug išmokti, patirti. Skirtumų tarp lūkesčių ir realybės yra, tačiau atnešti kitą, naują požiūrį buvo būtina. Tą ir padariau.

Dirbau Švietimo, kultūros ir sporto komitete, todėl logiška, kad daugiausia rūpinausi šiais klausimais. Ne kartą iškovojau biudžeto jaunimo veiklai augimą, didesnį dėmesį sportui, kultūrai. 

Paskatinau tokias iniciatyvas kaip jaunimo įdarbinimas vasarą, kuris, bendradarbiaujant įmonėms ir jaunimui, leidžia subsidijuoti darbo vietas Plungėje. Programa populiarėja kiekvienais metais. Plungėje nori dirbti tiek daug jaunimo, kad netgi jaučiamas lėšų subsidijoms stygius.

Daugiametis projektas, kuris pavasarį sugrįš – pianinas miesto centre. Idėja jį pastatyti kilo, kai plungiškis Matas per vieną iš kultūrinių renginių nuostabiai grojo populiarias filmų melodijas. 

Matas dabar jau vyresnis, bet matėme jį grojantį pianinu daugybę kartų. Vien dėl jo buvo verta įgyvendinti šį projektą, ką jau kalbėti apie visus kitus žmones, kurie groja šiuo pianinu kiekvienais metais. 

Su laiku gavome iš rėmėjų didesnį finansavimą, todėl idėja tobulėjo, Plungėje galėjome sukurti naują erdvę – kupolą. Jame pastatėme pianiną, porą knygų lentynų ir sėdėjimo vietų. Susidūrėme su nemažai sunkumų, bet vis dar galime džiaugtis šia gražia tradicija.

Turbūt visi esame žiūrėję amerikietiškus filmus, kurių veikėjai, atvažiavę į automobilių stovėjimo aikštelę, mato filmą priešais stovinčiame dideliame ekrane ir girdi jį per automobilio radiją. Plungėje mes tai padarėme realybe.

Tai buvo itin efektyvus laisvalaikio praleidimo būdas prasidėjus pandemijai, nes tuo metu kitokių pramogų buvo mažai.
Labai tikimės, kad šį projektą galėsime tęsti dar ne vienus metus.

Savivaldybės taryboje iškėliau problemą, kad žmonės, kasdienybėje patiriantys sunkumų – neįgalieji – neturi lygių teisių patekti į švietimo įstaigas taip kaip kiti žmonės. Didžioji savivaldybės įstaigų dalis nėra pilnai pritaikytos neįgaliųjų poreikiams. Džiugu, kad sprendžiame šią problemą – kiekvienais metais skiriame lėšų, kad ši situacija keistųsi į gerąją pusę.

Dar vienas 2019 metų rinkimų programos tikslas buvo bendradarbystės erdvės „Spiečius“ įkūrimas Plungėje. Jo įgyvendinimas – didžiulis savivaldybės pasiekimas, nes atsiliepimai iš verslininkų yra tik geri. Tikiuosi, kad atėjus laikui savivaldybė ir toliau rems Plungės „Spiečių“.

Taip pat pritariu ir kultūros, švietimo tinklų optimizavimo projektams, kurie nebuvo populiarūs, bet apie juos kalbėti viešai yra svarbu. Dėl populiacijos mažėjimo reikėjo sumažinti įstaigų skyrių, etatų skaičių, kad lėšos nebūtų eikvojamos nenaudingai. Geriausia, ką galime padaryti – skirti sutaupytas lėšas atgal kultūrai, švietimui.

Tikiu, kad turėjau įtakos ir savivaldybės įvaizdžio kūrimui – vienas iš dalykų, kuriuos akcentavau kandidatuodamas į tarybą prieš ketverius metus, buvo tai, kad savivaldybei reikia viešųjų ryšių specialistų, kurie didintų pasitikėjimą savivaldybe, gerintų jos darbų viešinimą – taip būtų priimami svaresni sprendimai, pagerėtų bendravimas su gyventojais. Apgailestauju, kad savivaldybė, įgyvendindama šią idėją, taiko strategiją viešinti, populiarinti vieną žmogų. Tai neduoda naudos, kurios buvo tikėtasi. Atvirkščiai – žmonės nepasitiki savivaldybe, nes nemato jos darbų, o mato tik vieną žmogų. Gaila.

Džiaugiuosi, kad pavyko pakeisti ir atnaujinti savivaldybės interneto svetainę – ji tapo patogesnė, gražesnė, greitesnė ir žmonėms suprantamesnė. Atsirado patogesnių funkcijų, kurios padeda ne tik naujinti informaciją, bet ir daryti apklausas, pagal kurias skirstomi dalyvaujamojo biudžeto pinigai.

JDS

Jaunųjų demokratų sąjungoje būdamas valdybos pirmininku skiriu dėmesį sėkmingai organizacijos veiklai. Mano tikslas – sukurti organizaciją, kuri turėtų geriausius įrankius, skatinančius jaunimą augti, tobulėti ir tapti naujos kartos lyderiais, padėti jaunimo politikai Lietuvoje pasiekti XXI a. požiūrį, pagal kurį jaunimui yra aktualūs investicijų, o ne pašalpų klausimai.

Kita veikla

Džiaugiuosi, kad pavyko suburti gabių jaunuolių būrį tam, kad mokytumės debatų meno. Organizavome tiek įvairius privačius debatus, tiek ir viešus, su politikos veteranais. Jaunimas išmoko drąsiau, atsakingiau kalbėti, gavo patirties bendraujant su žmonėmis, turinčiais aukštesnį socialinį statusą.

Taip pat porą metų Plungėje organizavau protmūšius, kurie pradėti rengti net ir Rietave.

Kai randu laisvą akimirką, sportuoju ir leidžiu laiką su artimiausiais žmonėmis.

Lietuvos Respublikos Seimas

Lietuvos Respublikos Seime dirbu jau trečius metus, šiuo metu su dviem Seimo nariais – Luku Savicku ir Rūta Miliūte. Tai jauni, perspektyvūs ir atsakingi Seimo nariai, įgiję ne tik žmonių, bet ir politikos veteranų pasitikėjimą – Lukas Savickas šioje Seimo sesijoje buvo Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ frakcijos seniūnas.

Siūlome įvairių sričių – nacionalinio saugumo, ekonomikos, inovacijų, valstybės valdymo, aplinkosaugos – įstatymų pataisas, susitinkame su įvairių delegacijų atstovais, diskutuojame visuomenei aktualiais klausimais.